wtorek, 25 czerwca, 2024

Podsumowanie Konkursu Plastycznego „Przyroda w obiektywie” zorganizowanego w ramach PROJEKTU EKOLOGICZNEGO „DRZEWA… LAS…WOKÓŁ NAS”

Udostępnij

22 czerwca 2021 roku odbyło się plenerowe podsumowanie konkursu plastycznego zorganizowanego przez Poradnię w ramach projektu „Drzewa..las…wokół nas”

Partnerami i sponsorami projektu byli:

  • Starostwo Powiatowe w Skierniewicach
  • Bolimowski Park Krajobrazowy 
  • Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego

Konkurs skierowany był do dzieci uczęszczających na zajęcia do PPPP. Łącznie wzięło w nim udział 30 dzieci. W ramach konkursu napłynęło wiele bardzo ciekawych prac, ukazujących piękno terenu powiatu skierniewickiego. Jury konkursowe miało nie lada zadanie, by wyłonić zwycięzców, dlatego oprócz laureatów jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników konkursu.  

Oto laureaci konkursu fotograficznego „Przyroda w obiektywie”:

KATEGORIA I 

I miejsce – Stanisław Machaj

II miejsce – Michalina Bałut

III miejsce – Błażej Moskwa

Wyróżnienie – Barbara Kwiatkowska

Wyróżnienie – Aleksander Maszkowski

KATEGORIA II 

I miejsce – Kornelia Maszkowska

II miejsce – Jan Brudziński

III miejsce – Bartosz Krawczyk

Wyróżnienie – Filip Rudzki

Wyróżnienie – Hubert Kozłowski

 

KATEGORIA III KLASY V-VI

I miejsce – Barbara Bakalarska

II miejsce – Stanisław Mikulski

III miejsce – Nikolina Koter

Wyróżnienie – Oskar Michalski

Wyróżnienie – Kacper Grochowski

Wszystkim uczestnikom nagrody wręczył Pan Starosta Tadeusz Grotkowski

Projekt wpisał się w obchody  Dni Lasu i Zadrzewień, trwające od 1 do 7 czerwca. Podczas tego tygodnia uświadamia się społeczeństwu znaczenie lasów i gospodarki leśnej oraz organizuje społeczne akcje sadzenia drzew, pielęgnacji parków i zadrzewień, zakładania i porządkowania terenów zielonych oraz sprzątanie lasów i parków. 

Wśród założeń projektu było zatem przede wszystkim zwrócenie uwagi młodego pokolenia na świat przyrody, jej piękno, ale także znaczenie lasów, terenów zielonych i konieczność dbania o przyrodę i ekologicznego do niej podejścia. 

W ramach projektu, podczas spotkania na „Prochowym Młynku” w Bartnikach młodzi uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników Bolimowskiego Parku Krajobrazowego na temat wpływu drzew na zdrowie i życie młodego człowieka. Ponadto, po warsztatach każdy uczestnik w ramach akcji „Zazieleniamy Łódzkie” otrzymał sadzonkę drzewa lub krzewu do zasadzenia wspólnie z rodzicami na terenie swojego ogrodu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy a partnerom i sponsorom dziękujemy za współpracę i pomoc w organizacji projektu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pleneru:

Czytaj więcej

Czytaj więcej