poniedziałek, 20 maja, 2024

Konferencja o cyberzagrożeniach i środowisku rodzinnym: Profilaktyka i leczenie w erze internetu

Udostępnij

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy na konferencję Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Skierniewicach zorganizowaną pod patronatem Starosty Skierniewickiego pt. „Środowisko rodzinne a cyberzagrożenia

Konferencja swoją tematyką wpisuje się w podstawowe kierunki polityki oświatowej państwa, szczególnie w priorytet 8 „Wspieranie rozwoju umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli, ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego poruszania się w sieci oraz krytycznej analizy informacji dostępnych w Internecie. Poprawne metodycznie wykorzystywanie przez nauczycieli narzędzi i materiałów dostępnych w sieci, w szczególności opartych na sztucznej inteligencji”.

Podczas konferencji zostaną omówione następujące zagadnienia:

  • Doświadczenie okresu dzieciństwa jako decydujące determinanty dorosłej osobowości i zaangażowania w świecie wirtualnym.
  • Błędy wychowawcze negatywnie wpływające na osobowość dziecka i jego zaangażowanie w świecie wirtualnym.
  • Rodzaje uzależnień i cyberzagrożeń związanych z multimediami.
  • Profilaktyka uzależnień w sieci.
  • Leczenie uzależnień od Internetu i nowych technologii.

Konferencja odbędzie się w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Skierniewicach w dniu 13.11.2023r. (poniedziałek)

Zaczynamy o 13.30

Wstęp na konferencję jest wolny

Prelegentem konferencji jest Pan Sylwester Bębas – doktor nauk społecznych, nauczyciel akademicki, psychoterapeuta, pedagog, doradca rodzinny, specjalista w zakresie profilaktyki społecznej i resocjalizacji, specjalista w zakresie zarządzania i organizacji pomocy społecznej, specjalista w zakresie zarządzania oświatą, trener kompetencji społecznych, medialnych, i wychowawczych, publicysta, dydaktyk. Ekspert w programie telewizyjnym Ocaleni TVP, autor audycji radiowych nt. rozwoju osobistego, uzależnień, psychoterapii. Pomysłodawca i założyciel Radomskiej Akademii Rozwiązywania Problemów Wychowawczych. W kręgu jego zainteresowań badawczych znajduje się: psychoterapia psychodynamiczna, psychoterapia rodzin, problematyka rodziny, uzależnień, w tym szczególnie uzależnienia związane ze światem wirtualnym.

Serdecznie zapraszamy Państwa także do aktywnego udziału w części dyskusyjnej, w trakcie której zachęcamy do zadawania pytań i wymiany spostrzeżeń. Zaproszony prelegent ma ogromną wiedzę i doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi. Jest autorem jednej z najpopularniejszych klasyfikacji cyberzagrożeń – zatem warto skorzystać z jego obecnosci i dowiedzieć się, jak działać w środowisku rodzinnym i innych środowiskach, aby skutecznie przeciwdziałać cyberzagrożeniom i cyberuzaleleżnieniom.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia!

Czytaj więcej

Czytaj więcej